Prečo si pribaliť popôrodný brušný pás už do pôrodnice?

Napísal Michaela 25.06.2015 3 Komentáre

Pýtate sa ako bude vyzerať Vaše bruško po pôrode?

Čo je diastáza čítajte tu

Takže ako bude vyzerať naše bruško? Obzrite si svoju mamu. Genetika je prvým faktorom, ktorý nám napovie ako bude naše bruško vyzerať.  Druhým faktorom je vzťah k svojmu telu,  k športu a k jedlu.

Počas tehotenstva sa naša maternica niekoľkonásobne zväčší. Po pôrode by sa mala vrátiť elasticita pokožky do cca 8 týždňov – v ideálnom stave. Na tento stav však väčšina z nás šťastie nemá. Ako teda pomôcť zavinovaniu maternice? Pred pôrodom určite cvičením a životosprávou.  Po pôrode sa najskôr zmierme s faktom, že si na ploché brucho musíme chvíľu počkať. Úplne najlepšími a najprirodzenejšími pomocníkmi sú:   

dojčenie, kontakt bábätka s prsiami spúšťa vznik hormónu oxytocínu, ktorý pomáha pri zavinovaní maternice. Zavinovanie cítiť pri dojčení aj ako sťahy v podbrušku, pripomínajúce menštruačné kŕče.

teplo a tlak, teplo a tlak pôsobia upokojivo a  analgeticky na naše bruško. Tu sa dostávame k téme nášho článku a to, prečo si pribaliť popôrodný brušný pás už do pôrodnice. Naše babičky, možno aj mamičky si hneď po pôrode obaľovali brucho pásom látky presne preto, aby dosiahli vytvorenie tepla a tlaku na maternicu. Bola to práve alternatíva sťahujúceho brušného pásu. Okrem tepla a tlaku vytvaruje bruško a robí podporu krížovej chrbtici, najmä pri fyzickej námahe. Je vynikajúce, keď ho začneme používať hneď v pôrodnici. Dokonca aj pre tie z nás, ktoré sú po sekcii, alebo inak po cisárskom reze. Tu si musíme dať pozor, aby sa nám pás nešúchal po jazve.  Pri výbere popôrodného brušného pásu nezabudnime na zloženie materiálu.  Pás sa musí nosiť pohodlne, byť priedušný, aby sme sa príliš nepotili. Ideálne je, keď s ním aj cvičíme. Jeho systematické nosenie a správny výber cvikov, nám sľubuje rýchly návrat k pôvodnej postave.

 

Každá sme iná a aj každá maternica je iná. Jedna sa zavinie hneď, druhej to trvá dlhšie.  Najdôležitejšie je, aby sme sa vedeli prijať, oceniť naše telo za fantastický deväťmesačný výkon a dať mu dostatok času na regeneráciu. 

Chcem si kúpiť pás tu

3 Komentáre

Ivana357:
25.06.2015, 15:29:54
Odpovedať

mne to trvalo asi tri mesiace :) uz sa zmestím do svojich riflí pred otehotnením. myslim ze najviac mi pomohlo kojenie.

Julia K.:
25.06.2015, 20:36:06
Odpovedať

Mama mi hovorila, že prvé čo bolo keď sme prišli z porodnice, že jej mama - moja babka obviazala brucho pásom látky. Preto som si pás kúpila a neľutovala som. Zase taká investícia to nebola. VeĽa báb v nemocnici o tom nevedelo tak som rozdávala rady :) Mne to pomohlo.

Medmedical:
22.09.2015, 20:15:57

Dakujeme za pozitivny ohlas :)

Emila Juraskova:
03.09.2015, 20:56:48
Odpovedať

Ja som si objednala konkrétne tento pás. Som spokojná.Ale nosenie je dosť aj o zvyku lebo predsa vás dačo sťahuje a na to si treba zvyknúť.

Zanechať komentár k článku